7484 MIXED MEDIA
Sold: SEK 100
Sold den 19 juli 2021 -
1080 MIXED MEDIA
Tiger, China, sent 1900-tal. Subject: 92x44,
Sold: SEK 6200
Sold den 23 mars 2020 -
9543 MIXED MEDIA
B Konot, signerad 1979, Tiger. Subject: 45x39,
Sold: SEK 150
Sold den 8 oktober 2018
6030 MIXED MEDIA
Sold: SEK 1500
Sold den 16 oktober 2017 -
1307 MIXED MEDIA
Sold: SEK 2000
Sold den 9 februari 2015 -
8046 MIXED MEDIA
Madeleine Pyk (b. 1934), Tiger, 23 x 16,
Sold: SEK 4000
Sold den 26 januari 2015
5336 MIXED MEDIA (F)
Lundquist, "Tiger på café", 40x28,
Sold: SEK 450
Sold den 26 september 2011 -
7086 Blandteknik
Jerken 1929, sovande tiger, 18x22
Sold: SEK 400
Sold den 24 maj 2004